WARSZTATY MIĘDZYPOKOLENIOWE – ROBOTYKA I PROGRAMOWANIE

——————-> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA ZAJĘCIA TUTAJ <——————-

KREATYWNE ZAJĘCIA Z ROBOTYKI – JAK TO WYGLĄDA

Zajęcia z robotyki i programowania to połączenie świetnej zabawy z nauką. Podczas zajęć z klockami LEGO® Education dzieci poznają w sposób namacalny różne zagadnienia ze świata wokół nich. Rozwijają umiejętności z zakresu nauki, fizyki, matematyki, programowania oraz komunikacji. Wszystko to robią wykorzystując swoją niezwykłą kreatywność! Z pomocą edukacyjnych klocków LEGO dopasowanych do wieku dzieci nasi młodzi programiści w asyście dziadków i babć uczą się konstruowania najprawdziwszych robotów.

Zestawy klocków do robotyki wyposażone są w czujniki i elementy elektromechaniczne, które pozwalają robotowi wykonywać różne skomplikowane czynności np. przewozić omijanie przeszkód, miażdżenie miękkich elementów, sortowanie czy stawanie do walki lub wyścigu z przeciwnikiem.

Po zbudowaniu robota według danego schematu lub według autorskiego pomysłu konstruktorzy przechodzą do jego zaprogramowania. Doceniając olbrzymią wagę, jaką zyskuje umiejętność programowania w dzisiejszym skomputeryzowanym świecie, przykładamy dużą wagę do zrozumienia przez dzieci sekwencji ruchów (zaprogramowanych czynności), które ma wykonać nasz robot.

JAK PRACUJEMY NA ZAJĘCIACH?

– Dzieci pracują w zespołach dwuosobowych z dziadkiem lub babcią,
– Każdy zespół otrzymuje do pracy tablet i zestaw przystosowanych do wieku klocków,
– Każde zajęcia to nowa przygoda, budowa i programowanie nowego robota,
– Niewielkie grupy pozwalają na indywidualne podejście do każdego uczestnika,
– Grupy rywalizują między sobą w wyścigach lub konkursach organizowanych przez instruktora.

CENNIK ZAJĘĆ:

Zajęcia (10 spotkań po 2 godz.) będą odbywały się raz w tygodniu w czwartek od godz. 15:00-16:30
Każda para dziecko+senior otrzymuje na czas trwania warsztatów zestaw klocków do domu.
Cena za godzinę zajęć to:
Senior – 25,00 zł
Dziecko – 25,00 zł

Osoba do kontaktu: Waldemar Żak – 604 994 579

_________________________________________________________________________________________________________
Wyżej wymieniona oferta zajęć z robotyki i programowania międzypokoleniowego powstała w wyniku realizacji bezpłatnych zajęć pilotażowych, które odbywały się 01-04.2021 r. oraz doposażenia naszej Pracowni w część sprzętu w związku z realizacją inicjatywy pn. „Robosen” współfinansowanej ze środków przekazanych przez Operatora Programu Grantowego w ramach projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Sądecki” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Skip to content