O NAS

Działania Fundacji kierowane są głównie do dzieci. To o nie chodzi nam przede wszystkim. Zależy nam na tym, by dzieci wychowywane były harmonijnie, z szacunkiem i z uwzględnieniem ich unikalnych cech i potrzeb, a w efekcie wyrastały na mądrych i szczęśliwych dorosłych.  Marzymy, by w takich warunkach mogły wzrastać wszystkie dzieci. Wszystkie – nie tylko szczególnie zdolne, nie tylko te ze specjalnymi potrzebami, nie tylko wykluczone. Wszystkie, bo wszystkie na to zasługują i do wszystkich należy przyszłość.

RODZINA

Wierzymy w to, że rodzina jest najbardziej naturalnym środowiskiem rozwoju nie tylko dzieci, ale też rodziców. Wierzymy również w to, że rodzina jest komórką dynamiczną – ciągle się zmienia i ma szanse stawać się coraz lepszą, bardziej empatyczną i lepiej się komunikującą. Jesteśmy także przekonani, że bycia dobrą rodziną można się zwyczajnie nauczyć.

SZKOŁA

Wierzymy także w to, że polskie szkoły i przedszkola mogą być środowiskami rozwoju i wsparcia dla dzieci i młodzieży. Uważamy, że bez względu na to jaka jest sytuacja, zawsze może być lepiej, można się rozwinąć i wprowadzać innowacyjne rozwiązania. Nie narzekamy – nie chcemy żalić się, że polski system szkolnictwa jest fatalny. Nie, stawiamy rzetelną diagnozę i próbujemy poszukać konkretnych rozwiązań – edukacyjnych, prawnych, finansowych.
Stawiamy przede wszystkich na otwartość i profesjonalizm i takich szkół też pragniemy dla polskich dzieci. Chłoniemy rozmaite pomysły, przygarniamy barwne osobistości. Jeśli wierzymy, że jakiś pomysł jest mądry, dążymy do jego realizacji i robimy to najlepiej jak potrafimy.

Jeden z guru programistów Robert Cecil Martin napisał „Uczciwość w małych rzeczach nie jest małą rzeczą” … i tak byśmy chcieli !

Waldemar Żak – Prezes Rady Fundatorów Fundacji FYLION

Skip to content