WARSZTATY DOSKONALENIA ZAWODOWEGO DLA NAUCZYCIELI

ANKIETA OCENIAJĄCA PO WARSZTATACH

PODSTAWY PRAWNE ZAWODU NAUCZYCIELA I DYREKTORA SZKOŁY – Uczestnicy zajęć pracując w małych grupach rozwiążą problematyczne sytuacje, do których może dojść w relacji z rodzicem odwołując się do odpowiednich przepisów z ustaw i rozporządzeń. Nauczyciele poznają wybrane przepisy prawa oświaty oraz innych dokumentów, które regulują ewaluację osiągnięć edukacyjnych oraz zachowania ucznia, jego nieobecność, postępowanie w przypadku zaniedbania obowiązków rodzicielskich oraz odpowiedzialności karnej, cywilnej i dyscyplinarnej nauczyciela. Zajęcia odbywają się w trybie online. Każdy z uczestników otrzyma papierowe materiały szkoleniowe z wypisem artykułów prawnych.
CZAS SZKOLENIA: 6H (w cyklu 2 spotkań po 3h)
KOSZT SZKOLENIA: Na podstawie indywidualnej oferty
TERMIN: terminy ustalane indywidualnie ze szkołą
W CENIE: materiały szkoleniowe (podręcznik 324 str. dla każdego uczestnika), certyfikat, catering.

Opinie na temat zajęć:

Trudny rodzic-podstawy prawne, sam tytuł szkolenia już dał mi do myślenia…
Szkolenie daje praktyczne spojrzenie na podstawy prawne, w których nauczyciel powinien się
dobrze orientować. Szczerze to nie liczyłam na aktywny udział przy tak dużej liczbie uczestników
i formie online. A jednak… było to możliwe. Forma i sposób podania i usystematyzowania wiedzy, która już przecież gdzieś w głowie jest, bardzo przydatny, jasny i dostępny.
Możliwość dyskusji w grupach, opracowania konkretnych przypadków w oparciu o konkretne paragrafy prawne były bardzo trafione. Po tym szkoleniu zmieniam zdanie, jednak jest możliwe szkolenie online bez przynudzania. Prowadzący się spisał a materiał szkoleniowy

jest z pewnością przydatny.”
Edyta

„Zdecydowanie pomocny materiał w pracy nauczyciela, podczas odbywania stażu na nauczyciela dyplomowanego jak i stażysty. Pomocne i zebrane w całość podstawy prawne.”
Aneta

Bardzo wysoko oceniam przygotowanie merytoryczne i zaangażowanie Pana który prowadził szkolenie „Trudny rodzic – podstawy prawne” w naszej szkole. Pomysł by w trakcie szkolenia online podzielić zespół rady pedagogicznej na pokoje, w których prowadzona jest analiza dostarczonych materiałów okazał się bardzo efektywny. Jako nauczyciele, lubimy dzielić się zdobytą wiedzą, zatem przekazywanie wniosków pozostałym pokojom było sprawne. Gorąco polecam udział w tym szkoleniu gdyż spotkanie się z problemem interakcji z trudnym rodzicem to dla osób pracujących w naszym zawodzie tylko kwestia czasu zatem warto się do tego przygotować.
Mariusz

Podczas warsztatów Trudny rodzic – sztuka komunikacji była możliwość odgrywania scenek. Super możliwość nauki, chociaż trudna, ale uświadamia wszystkie pola na których popełniamy błędy.
Monika

Skip to content