Aktywna edukacja małopolskich uczniów

FUNDACJA FYLION zaprasza do udziału w BEZPŁATNYCH ZAJĘCIACH Z ROBOTYKI I PROGRAMOWANIA z wykorzystaniem najnowszych zestawów klocków LEGO® Education SPIKE™ Prime uczniów szkół podstawowych (klasy 2-6) uczących się na terenie województwa małopolskiego.

W ramach projektu prowadzone będą zajęcia w małych 4 osobowych grupach.

TEMATYKA ZAJĘĆ:
1. WARSZTATY MOTYWACYJNE (2 spotkania 1×45 min). Wyposażą dzieci w nowe techniki nabywania wiedzy oraz zmotywuje ich do uczestnictwa w zajęć pozalekcyjnych.
Proponowana tematyka:
– Największe błędy w uczeniu się;
– Dobre nawyki i metody uczenia się;
– Jak czytać ze zrozumieniem;
– Jak tworzyć notatki, schematy, mapy myśli;
– Skuteczna nauka pamięciowa;
– Metody szybkiej, efektywnej nauki na przykładzie metod Richarda Feynmana.

2. PROGRAMOWANIE I ROBOTYKA (5 spotkań 2×45 min). Podczas zajęć uczymy dzieci budować i programować roboty. Roboty tworzymy ze znanych i lubianych przez dzieci klocków LEGO® Education SPIKE™ Prime. Programujemy w intuicyjnym, blokowym języku programowania.

3. Konkurs on-line na wykonanie nowego robota. Uczestnicy dobrani w pary będą mogli zaprezentować publicznie swój pomysł i zdobywając głosy walczyć o atrakcyjne, edukacyjne nagrody o wartości:
1 miejsce – 600 zł
2 miejsce – 400 zł
3 miejsce – 200 zł

Tworzenie robotów z LEGO® Education SPIKE™ Prime zachęca dzieci do eksperymentowania, przez zabawę uczy krytycznego myślenia i rozwiązywania złożonych problemów, rozwijają umiejętności techniczne.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE „Aktywna edukacja małopolskich uczniów”! Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.