WARSZTATY DOSKONALENIA ZAWODOWEGO DLA NAUCZYCIELI

TRUDNY RODZIC – PODSTAWY PRAWNE – Uczestnicy zajęć pracując w małych grupach rozwiążą problematyczne sytuacje, do których może dojść w relacji z rodzicem odwołując się do odpowiednich przepisów z ustaw i rozporządzeń. Nauczyciele poznają wybrane przepisy prawa oświaty oraz innych dokumentów, które regulują ewaluację osiągnięć edukacyjnych oraz zachowania ucznia, jego nieobecność, postępowanie w przypadku zaniedbania obowiązków rodzicielskich oraz odpowiedzialności karnej, cywilnej i dyscyplinarnej nauczyciela. Zajęcia odbywają się w trybie online. Każdy z uczestników otrzyma papierowe materiały szkoleniowe z wypisem artykułów prawnych.
CZAS SZKOLENIA: 3H
KOSZT SZKOLENIA 60 zł
TERMIN: brak już terminów – zaczynamy od września 2021 r.
MIEJSCE: ON-LINE

W razie zgłoszenia przez szkołę grupy nauczycieli istnieje możliwość przedłużenia terminu płatności dla szkół do grudnia bieżącego roku.

Zgłoszenie zostaje przyjęte w momencie zaksięgowania przelewu tytułem „Trudny rodzic – podstawy prawne” na konto:
20 8816 0001 2001 0008 5427 0001
Bank Spółdzielczy w Starym Sączu.

TRUDNY RODZIC – SZTUKA KOMUNIKACJI  uczestnicy zajęć poprzez pracę warsztatową zapoznają się z podstawowymi zasadami komunikacji werbalnej jak i niewerbalnej, których przestrzeganie pomaga podczas rozmowy z trudnym rodzicem. Podejmą refleksję nad różnymi sposobami reagowania w sytuacjach stresujących oraz podejmą próbę wyrabiania nowych nawyków i reagowania w bardziej skuteczny sposób w kontakcie z „trudnym rodzicem”. Każdy z uczestników otrzyma papierowe materiały szkoleniowe.
CZAS SZKOLENIA: 3H
KOSZT: 90 zł 60 zł
OSTATNI TERMIN: brak już terminów – zaczynamy od września 2021 r.
MIEJSCE: ON-LINE

Zgłoszenia przyjmujemy do wtorku 8 czerwca 2021 pod linkiem
Zgłoszenie zostaje przyjęte w momencie zaksięgowania przelewu tytułem „Trudny rodzic – sztuka komunikacji” na konto:
20 8816 0001 2001 0008 5427 0001
Bank Spółdzielczy w Starym Sączu.

Opinie na temat zajęć:

Trudny rodzic-podstawy prawne, sam tytuł szkolenia już dał mi do myślenia…
Szkolenie daje praktyczne spojrzenie na podstawy prawne, w których nauczyciel powinien się
dobrze orientować. Szczerze to nie liczyłam na aktywny udział przy tak dużej liczbie uczestników
i formie online. A jednak… było to możliwe. Forma i sposób podania i usystematyzowania wiedzy, która już przecież gdzieś w głowie jest, bardzo przydatny, jasny i dostępny.
Możliwość dyskusji w grupach, opracowania konkretnych przypadków w oparciu o konkretne paragrafy prawne były bardzo trafione. Po tym szkoleniu zmieniam zdanie, jednak jest możliwe szkolenie online bez przynudzania. Prowadzący się spisał a materiał szkoleniowy

jest z pewnością przydatny.”
Edyta

„Zdecydowanie pomocny materiał w pracy nauczyciela, podczas odbywania stażu na nauczyciela dyplomowanego jak i stażysty. Pomocne i zebrane w całość podstawy prawne.”
Aneta

Bardzo wysoko oceniam przygotowanie merytoryczne i zaangażowanie Pana który prowadził szkolenie „Trudny rodzic – podstawy prawne” w naszej szkole. Pomysł by w trakcie szkolenia online podzielić zespół rady pedagogicznej na pokoje, w których prowadzona jest analiza dostarczonych materiałów okazał się bardzo efektywny. Jako nauczyciele, lubimy dzielić się zdobytą wiedzą, zatem przekazywanie wniosków pozostałym pokojom było sprawne. Gorąco polecam udział w tym szkoleniu gdyż spotkanie się z problemem interakcji z trudnym rodzicem to dla osób pracujących w naszym zawodzie tylko kwestia czasu zatem warto się do tego przygotować.
Mariusz

Podczas warsztatów Trudny rodzic – sztuka komunikacji była możliwość odgrywania scenek. Super możliwość nauki, chociaż trudna, ale uświadamia wszystkie pola na których popełniamy błędy.
Monika

ZAJĘCIA DLA WYCHOWAWCY Z KLASĄ

WYJAŚNIJMY TO SOBIE – ZAJĘCIA NA TEMAT KOMUNIKACJI, UCZUĆ I ROZWIĄZYWANIA KONFLIKTÓW – zajęcia te są przeznaczone dla klas, w których od dłuższego czasu są trudne do nazwania i rozwiązania napięcia i konflikty między uczniami, a dotychczasowe próby interwencji nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. W ramach warsztatów przewidziane są godzinne zajęcia dla rodziców oraz sześciogodzinne zajęcia dla uczniów, podczas których będzie okazja do integracji, lepszego poznania się nawzajem między dziećmi oraz nazwania problemów i szczerego dialogu. Po zajęciach wychowawca proszony jest o przynajmniej dwutygodniową pracę z uczniami na koniec każdego dnia w celu ewaluacji podjętych postanowień.