„ZDOLNI CYFROWO” – spotkanie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego

Z radością informujemy, że Fundacja Fylion rozpoczyna realizację projektu „Zdolni cyfrowo” finansowanego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Ideą przewodnią projektu jest wspieranie dzieci i młodzieży w ich rozwoju zarówno indywidualnym, społecznym, jak i obywatelskim. W trosce o jak najlepsze ich wykształcenie na każdym poziomie edukacji oraz rozwój kompetencji zwłaszcza kluczowych – ułatwiających młodym ludziom projektowanie przyszłości zawodowej w dorosłym życiu i talentów, a także uzdolnień twórczych czy artystycznych.

W ramach projektu zaplanowano zajęcia z programowania i robotyki dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego oraz miasta Nowy Sącz. Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych form komunikacji z pomocą najnowszych LEGO® Education SPIKE™ Prime. Uczestnicy zajęć poznają również największe zagrożenia na jakie są narażeni użytkownicy Internetu oraz podstawy cyber-bezpieczeństwa.

Na spotkaniu Pani Marta Malec-Lech z zarządu województwa Małopolskiego podkreślała aktywność naszego regionu w inicjatywie – na 17 dofinansowanych projektów, aż 4 są z Nowego Sącza.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na stronie: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/edukacja/innowacyjne-rozwiazania-w-obszarze-cyfryzacji-i-multimediow

Dodaj komentarz